poniedziałek, 6 grudnia 2010

Bajki na Mikołajki

Z okazji "Mikołajek" Warszawski Fotoplastikon przygotował bardzo miłą niespodziankę dla naszych milusińskich.  5 grudnia na specjalnie przygotowanej wystawie można było obejrzeć stereoskopowe bajki z lat siedemdziesiątych XX wieku.  "Czerwony Kapturek",  "O rybaku i złotej rybce" czy  "Śpiąca Królewna" to tylko niektóre tytuły,  które bawiły w trójwymiarze pokolenie obecnych pięćdziesięciolatków.  Oryginalne stereopary (formatu małego obrazka) pochodzące z mojej kolekcji,  zostały zeskanowane przez panią Agnieszkę Siek z Fotoplastikonu,  po czym obrobione komputerowo i wydrukowane.  Dzieciaki miały nie lada uciechę.  Kątem oka obserwowałem  i ich rodziców,  którzy  także z przyjemnością oglądali stereoskopowe fotki i czytali swym pociechom wiersze będące opisami prezentowanych zdjęć.  Ja,  jak przystało na dobrego ojca oczywiście przyprowadziłem na pokaz synków.  Co prawda zbliżają się powoli do trzydziestki,  ale zawsze to dzieci.  W podzięce za fajną wycieczkę zabrali mnie potem na piwo!  Dobrze być tatą!

 

Żeby nie było,  że sam sobie to wymyśliłem.

 

Czerwony Kapturek.

 

O rybaku i złotej rybce.

 

Pani Agnieszka,  sprawczyni tej mikołajkowej niespodzianki.

 

P.S.  A już w czwartek 9 grudnia nowa wystawa "Znajomi z trzeciego wymiaru". Wernisaż o godzinie 18,00 w Fotoplastikonie.  Jak śnieg mnie nie zasypie,  też tam będę!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...