wtorek, 9 grudnia 2008

Stan wojenny w 3d

W tym całym wirze prezentowania rozmaitych stereoskopów zaniedbałem naszego poczciwego staruszka z Alej Jerozolimskich.  Nadrabiam więc zaległości i wszem i wobec informuję,  że od jutrzejszego dnia  (t.j. od 11 grudnia 2008 roku)  w Fotoplastikonie Warszawskim można będzie podziwiać wystawę zdjęć wykonanych  w Polsce w okresie stanu wojennego w latach 1981-1982.  Autorem fotografii jest bardzo znany fotografik dokumentalista Chris Niedenthal,  brytyjczyk,  od trzydziestu pięciu lat na stałe mieszkający w naszym kraju.  Co prawda zdjęcia nie były zrobione w technice stereoskopowej,  ale za pomocą sprytnych sztuczek zwanych konwersją 3d zostały przekształcone w trójwymiarowe.  Zapraszam więc wszystkich fanów Fotoplastikonu do jego odwiedzenia.  Aha,  jeszcze o jednej rzeczy zapomniałem.  Od początku listopada wstęp jest płatny.  W zamian za cały 1 PLN (słownie jeden polski złoty) wchodzimy w stereoskopowy świat z biletem w ręku.  Ten bilet to małe dzieło sztuki zaprojektowane przez Monikę Klimowską.  Na kartoniku mamy historię Fotoplastikonu w pigułce,  reprodukcje zdjęć i inne przydatne informacje.  Bilet jest w ośmiu wariantach,  co tłumaczy dlaczego ostatnio za wejście zapłaciłem 8 złotych ?!? 

  

  

3 komentarze:

 1. Witam!
  Mam pytanie odnośnie książek "von daguerre bis heute". Czy każda z tych książek to inna książka czy są to różne wydania o tej samej treści?
  PS: bardzo przyjemnie czyta Pana publikacje.. Postaram się częsciej zaglądać.. tematyka mi jest bardzo bliska.. zajmuję się aparatami analogowymi jak również nimi fotografuje..
  Pozdrawiam
  Ryszard

  OdpowiedzUsuń
 2. Każda książka to co innego, aczkolwiek niektóre zdjęcia czasami się powtarzają. Dziękuję za miłe słowa! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...