piątek, 6 października 2017

Świat Andrzeja Zawady w Warszawskim Fotoplastikonie

Fotoplastikon Warszawski zaprasza na niezwykłe pokazy zdjęć autorstwa Andrzeja Zawady – himalaisty i podróżnika, a także znakomitego fotografa dokumentalisty. Fotografie zostały wykonane podczas wyprawy do krajów Azji, zorganizowanej przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. W tym roku przypada 60. rocznica ekspedycji naukowej. Z tej okazji będzie można zobaczyć ponad 200 zdjęć ze zbioru przeszło 500 unikatowych stereoskopowych fotografii podarowanych Fotoplastikonowi Warszawskiemu przez żonę autora, Annę Milewską. Program cyklu „Świat Andrzeja Zawady” obejmuje pięć odsłon fotograficznej dokumentacji kilkumiesięcznej podróży drobnicowcem m/s Generał Bem po krajach Azji Południowej i Wschodniej.
Od 4.10 do 8.10 – Wietnam. Wyprawa do Wietnamu w 1957 roku, z przystankiem w Hanoi i stacji geofizycznej w Cha Pa.
Od 11.10 do 15.10 – Indie. Miasto kontrastów, czyli Bombaj w 1957 roku. Unikatowe przykłady kolonialnej architektury.
Od 18.10 do 22.10 – Cejlon. Piękne plaże, majestatyczne słonie i niesamowite bogactwo przyrody u progu lat 60. XX wieku.
Od 25.10 do 29.10 – Chiny. Zakazane Miasto oraz  wielkomiejski Pekin.
Od 02.11 do 18.11 – Azja Andrzeja Zawady. Najlepsze fotografie wykonane przez Andrzeja Zawadę w trakcie podróży po azjatyckich krajach.
Wystawie towarzyszyć będą różne spotkania i wydarzenia związane z cyklem „Świat Andrzeja Zawady”. Znajdziecie je na stronie http://fotoplastikonwarszawski.pl.
.
plakat zawada
.
Plakat wystawy zdjęć stereoskopowych Andrzeja Zawady.
(materiały- www.fotoplastikonwarszawski.pl) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...