niedziela, 24 sierpnia 2014

Duma lokalna. Duma regionalna.

I mamy kolejną wystawę zdjęć 3D, tym razem w Sieradzu. 23 sierpnia w Muzeum Okręgowym przy ulicy Dominikańskiej otwarto ciekawą prezentację trójwymiarowych fotografii, a wszystko to w ramach akcji Mix Regionalny. Mieszkańcy województwa łódzkiego od lat udowadniają, że dzięki błyskotliwym pomysłom i myśleniu projektowemu, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Wystawa „Duma lokalna. Duma regionalna” pokazuje, że tak jest w rzeczywistości. Zdjęcia w formacie stereopar przedstawiają najciekawsze historyczne i współczesne przykłady realizacji idei myślenia projektowego, które powstały w regionie. Obrazy można obejrzeć w specjalnych plenerowych fotoplastikonach, przeglądarkach skonstruowanych przez Bartosza Marjankowskiego (o jego wystawie w Krakowie pisałem niedawno). Pan Bartosz jest także autorem trójwymiarowych fotografii. O ile w krakowskiej prezentacji był tylko jeden stereoskop, w Sieradzu jest ich aż 25. Jak dobrze pójdzie, a wszystko na to wskazuje, już niedługo moja kolekcja wzbogaci się o jeden z nich. Z szacunkiem zaraz powędruje na półeczkę z działem "Polska stereoskopowa myśl techniczna"! Obejrzyjcie zatem jak tam w Sieradzu było, a jak będzie Wam mało szukajcie relacji w internecie. Ja na jakiś tydzień zamilknę... w końcu urlop też mi się należy!

blog01

Wystawa w Muzeum Okręgowym w Sieradzu przed oficjalnym otwarciem.

(fot. Bartosz Marjankowski)

blog02

(fot. Bartosz Marjankowski)

blog03

(fot. Bartosz Marjankowski)

tadeuszsobczak01

A tu już otwarcie. Duma regionalna - Miss Polonia Województwa Łódzkiego z gracją prezentuje wystawę "Duma lokalna. Duma regionalna".

(fot. Tadeusz Sobczak)

tadeuszsobczak02

(fot. Tadeusz Sobczak)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Stereocycle

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten aparat na aukcji internetowej, pomyslałem sobie: Nie, to niemożliwe. Albo jakaś totalna ściema, albo sprz...