środa, 5 września 2012

"PKS-em po świecie" w Tuplicach

Wystawa zdjęć trójwymiarowych członków Polskiego Klubu Stereoskopowego "PKS-em po świecie" tym razem zawitała do Tuplic (powiat żarski,  województwo lubuskie).  Właśnie tutaj,  w niewielkiej,  bo liczącej około 1600 osób miejscowości,  z okazji Gminnych Dożynek,  mieszkańcy gminy (i nie tylko) mogli obejrzeć czterdzieści anaglifów pokazywanych już wcześniej w Rybniku i Gorzowie Wielkopolskim.  Specjalnie dla Tupliczan wystawę wzbogacono o kilka fotografii zrobionych na terenie tej gminy.  Autorem ich jest Dariusz Wypych (członek PKS-u),  z zawodu nauczyciel informatyki w miejscowym Zespole Szkół a  z zamiłowania fotograf.  Wszystkie zdjęcia zaprezentowane zostały 2 września w sali Sezam.  A jak zostały przyjęte? Według relacji Dariusza:  Wystawa cieszyła się dość dużą popularnością (nie notowałem, ale odwiedzających było na pewno powyżej 100 osób) i była niewątpliwie jedną z atrakcji odbywających się w tym dniu Dożynek Gminnych.  Na większości zwiedzających prace wywoływały wielkie pozytywne wrażenie,  pytano również o technikę wykonywania zdjęć trójwymiarowych, sprzęt itp.  A oto,  co ja znalazłem na ten temat na stronie BIP Urzędu Gminy w Tuplicach:  Nie sposób pominąć informacji o  zorganizowanej przez P.  Dariusza Wypycha,  członka Polskiego Klubu Stereoskopowego (PKS),  wystawie zdjęć 3D pt.  "PKS-em po świecie".  Dzięki specjalnym okularom mogliśmy obejrzeć stereoskopowe zdjęcia różnych zakątków świata.  Efektu trójwymiarowości nie sposób opisać słowami,  trzeba to po prostu zobaczyć.  Kto nie widział może tylko żałować.  Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną.  No i super!  Przecież nie ma nic przyjemniejszego dla autora jak pozytywny odbiór jego prac.  I to wszystko jedno,  czy pokazywane są w wielkich miastach czy w małych miejscowościach.

 

Program Dożynek Gminnych w Tuplicach.

 

Sprawca tego całego zamieszania,  Dariusz Wypych (na pierwszym planie),  rozmawia z panią sekretarz.

(fot.  Gabriela Wypych)

  

Anaglify Darka promowały gminę Tuplice w bardzo oryginalny sposób.

(fot.  Dariusz Wypych)

 

Ale i zdjęcia ze świata wzbudzały zainteresowanie.

(fot.  Dariusz Wypych)

 

PKS-owska wystawa w sali Sezam przyciągnęła nie tylko ludzi...

(fot.  Dariusz Wypych)

 

Przybyła także psia arystokracja - Cavalier King Charles Spaniel.  Tylko dlaczego bez okularów?  Może w królewskich sferach nie przystoi?

(fot.  Dariusz Wypych)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...