piątek, 18 maja 2012

Noc muzeów 2012

Niebawem noc muzeów.  Z tej okazji w całej Polsce przygotowywane są wystawy,  które zwiedzający będą oglądać w nocy z 19 na 20 maja.  A co w temacie 3D?  Będzie coś?  A będzie,  będzie i to nie mało. 

  

Warszawski Fotoplastikon zaprasza na wystawę „Cuda świata”.  Owe cuda to stereoskopowa podróż po najsłynniejszych zabytkach architektury światowej. 

Niezwykłe trójwymiarowe fotografie przedstawiają największe osiągnięcia ludzkości w dziedzinie budownictwa i architektury. Monumentalne zabytki starożytności tj. Piramida w Gizie, czy Koloseum w Rzymie, będące uosobieniem piękna smukłe wieże znanych europejskich świątyń, tj. Katedra Notre Dame, Katedra w Kolonii, czy rozpoznawalne niemal przez wszystkich wspaniałe budynki XIX i XX wieku tj. Empire State Building i wieża Eiffla.

 

 

 

W Gorzowie Wielkopolskim w Spichlerzu przy ulicy Fabrycznej zobaczycie wystawę PKS-em po świecie,  prezentowaną w kwietniu w Rybniku.  Dodatkową atrakcją będą konwersje zdjęć - pocztówek starego Landsberga i obrazy współczesnego Gorzowa,  autorstwa Krzysztofa Jakubczaka,  członka Polskiego Klubu Stereoskopowego.  Wystawa Krzysztofa nosi tytuł "Trójwymiarowy Gorzów wczoraj i dziś"

 

 

 

 

A w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie inny członek PKS,  Janusz Białas pokaże 25 anaglifow formatu 40x60.  Część z nich to efekt klubowych plenerów fotografii 3D.  Część to zdjęcia studyjne wykonane w olsztyńskim atelier Janusza.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...