środa, 26 maja 2010

Inny Wymiar - ciąg dalszy

Chciałbym powrócić na chwilką do postu z 22 maja poświęconego wystawie "Inny Wymiar" w Podgórskim Domu Fotografii.  Skontaktowałem się z właścicielką prezentowanych tam zdjęć, Panią Alicją Malczewską i poprosiłem,  żeby sama opowiedziała o tym projekcie.

 Na wystawie pokazujemy dobrze znane kolekcjonerom, bo wydane niegdyś w dużym nakładzie,  zdjęcia pochodzące z dwóch znanych serii wydawnictwa Keystone -  " I  Wojna Światowa"  i  "Dookoła  Świata"  oryginalne odbitki na papierze fotograficznym,  których w latach 1890 - 1920 wydawnictwa sprzedano kilkaset tysięcy sztuk.  Według mojej wiedzy fotografie z tych serii nie były jeszcze prezentowane w Polsce w tak przyjaznej odbiorcy formie - i tu ukłon dla Elizy,  Sebastiana i Marka z Podgórskiego Domu Fotografii,  którzy stworzyli fantastyczny klimat wystawy.  Odwiedzający mają do dyspozycji stereoskopy Holmesa (wierne repliki tych z epoki),  kawiarniany stoliczek i stosy zdjęć.  Nie wiem,  czy udał się ostatecznie projekt skonstruowania stereoskopu zwierciadlanego według  dzwiętnastowiecznych rysunków (...) i  zaprezentowania na wystawie kopii zdjęć w wielkim formacie (widziałam tylko prototyp, a na wystawę jeszcze nie dotarłam;  ufff... praca,  obowiązki),  ale wierzę w zapał ekipy z PDF.

I tu Was uspokoję moi drodzy. Wszystko udało się na piąteczkę,  o czym świadczy zdjęcie przesłane wczoraj przez Panią Alicję.  Serdecznie gratuluję!!!

 

Wielkoformatowe reprodukcje stereopar po lewej i prawej stronie korytarza a w środku na trójnogu stereoskop zwierciadlany.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...