środa, 23 września 2009

Kraków 3d

Nie ma co ukrywać,  że obrazowanie stereoskopowe przeżywa swoją drugą młodość.  Zdjęcia trójwymiarowe czy filmy 3d to produkty po które przysłowiowy Kowalski coraz częściej sięga a co najważniejsze,  obcowanie z nimi przynosi mu wielką satysfakcję i zadowolenie.  Zrobienie fotki "stereo" nie stanowi dzisiaj problemu a  kupno stereoskopu to żadna filozofia.  Wystarczą tylko chęci i trochę drobnych w kieszeni.  A jak komuś nie chce się robić samemu zdjęć,  może je kupić gotowe jak kiedyś w czasach świetności takich firm jak Keystone czy Underwood.  Niedawno natknąłem sie na stronę internetową www.krakow3d.pl gdzie tajemnicza F.H.U.600700112.pl oferuje dziesięć zestawów stereopar z widokami Magicznego Krakowa p o 12 zdjęć w każdym zestawie.  Kochani, to już nie są żarty.  120 trójwymiarowych fotografii z jednej miejscowości to już jest coś!!!  Estetycznie zapakowane,  kolorowe, wydrukowane na bardzo dobrym papierze,  ładnie skomponowane i wyczerpująco opisane na odwrocie w trzech językach mogą być naprawdę sympatyczną pamiątką dla miłośników tego magicznego  miasta.  Pan Rafał Raczyński,  właściciel firmy,  już zapowiada następne serie stereopar.  Jeszcze w tym roku obejrzeć będzie można zestaw "ZOO" a w maju 2010 roku "Kopalnia soli w Wieliczce".   Zapytałem Pana Rafała co go skloniło do zajęcia się takim biznesem?  Odpowiedź brzmiała: "Bakcyla 3d złapałem jakieś trzy lata temu.  Chciałbym się lekko przyczynić do popularyzacji fotografii stereoskopowej i nie unikam,  że pomalutku zacząć z tego żyć... :).  Jeżeli chodzi o to dlaczego Kraków,  to po prostu na przeciw moim wszystkim znajomym,  którzy wyjeżdżali za groszem za granicę ja postanowiłem ze Śląska przenieść się do Krakowa ponieważ jest magiczny... no i wiadomo,  że najpierw Magiczny Kraków".   Gratulując pomysłu na życie,  życzę Panu Rafałowi osiągnięcia sukcesu w swoich zamierzeniach,  zaś Was drodzy moi zachęcam do kupna produktów z jego oferty.

 

10 zestawów stereopar Magiczny Kraków 3d         2009

  

 

 

Stereoskop,  w którym możemy obejrzeć trójwymiarowy Kraków - patent  Piotra Nawracały z Zielonej Góry (nr  pat. 349554 z dnia 2001.09.07)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...