wtorek, 29 września 2009

Magiczne pudełko

O rany!!! Ale się narobiło!!! Coś jednak iskrzy między Warszawą a Krakowem.  Tylko co pokazałem Magiczny Kraków a już podniosły sie głosy,  że Warszawa też jest The Best.  Pewnie,  że jest.  Nie przeczę.  I też coś magicznego ma!!!  Magiczne pudełko!!!  Magiczne pudełko to identyczny pod względem konstrukcyjnym stereoskop (wg patentu Piotra Nawracały  Zielonej Góry) jak ten z poprzedniego postu.  Różni się szatą graficzną i tym,  że zawiera w sobie stereopary z obrazami stolicy.  Autorem zdjęć jest Borys Wasiuk,  osoba bardzo znana i ceniona w światku 3d zarówno w Polsce jak i poza jej granicami,  rzekłbym ambasador trójwymiarowej RP na świecie!!!  O Borysie pisałem juz nie raz,  o jego fascynacji trójwymiarem (fascynacją tą zaraził całą swoją rodzinę,  znajomych i przyjaciół),  o jego sklepie internetowym,  o jego pomysłach,  konstrukcjach i dokonaniach.  U Borysa nie ma niedoróbek.  Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik by każdy był zadowolony.  Tak też jest w przypadku warszawskich stereopar.  Ciekawe ujęcia,  super wrażenie głębi a to wszystko za sprawą dziesięciu kolorowych kartoników zamkniętych w magicznym pudełku.  Polecam!!!

 

Magiczne pudełko        2003

 

 

Stereopary autorstwa Borysa Wasiuka

PS. A jak ktoś chce zobaczyć trójwymiarową stolicę z początków XX wieku to zapraszam do Fotoplastikonu Warszawskiego gdzie 24 września ruszyła wystawa "Warszawa sprzed stu lat". 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...