sobota, 21 marca 2009

Konkurs

W "Życiu Warszawy" przeczytałem "niusa",  że w stolicy staną trzy nowe fotoplastikony z trójwymiarowymi zdjęciami.  Jeden na Dworcu Centralnym,  drugi na skwerze Hoovera a trzeci w Łazienkach.  Zaintrygowany tą wiadomością zacząłem drążyć temat i oto co mam do przekazania.   2 marca tego roku Muzeum Powstania Warszawskiego ogłosiło konkurs dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej pod nazwą "Fotoplastikon w przestrzeni miejskiej".  Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów przenośnego urządzenia nadającego się do umieszczenia w miejscu publicznym,  z uwzględnieniem przestrzeni plenerowej.  Warunkiem zgłoszenia projektu jest dostarczenie do 30 marca 2009 roku  (kruca bomba, mało czasu!!!)  pracy obejmującej wizualizację projektowanej formy wkomponowaną w zdjęcie wylosowanej lokalizacji  (jak wyżej)  oraz widoki projektowanego fotoplastikonu w skali 1:20 wraz z sylwetką człowieka.  Projektowane urządzenie nie może mieć więcej niż 1 m2 średnicy i 2,5 m wysokości,  musi pasować do otaczającej przestrzeni,  być łatwe w obsłudze i estetyczne.  Dokładny regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie internetowej Fotoplastikonu Warszawskiego www.fotoplastikonwarszawski.blogspot.com .  Finał Konkursu wraz z uroczystym zakończeniem,  wręczeniem nagród oraz pokazem nagrodzonych projektów odbędzie się w maju 2009 r.  Potem,  jak mówi Pani Monika Bończa Tomaszewska z Muzeum Powstania Warszawskiego,  pozostanie tylko znaleźć sponsorów by projekty wcielić w życie.  Fajny pomysł.  Trzymam kciuki i ... aby do maja!!!

  

Zawsze uważałem,  że fotoplastikony wspaniale wkomponowują się w każde tło.  Na przykład tutaj.  Czyż nie pięknie wygląda w gabinecie weterynaryjnym???

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...