sobota, 10 maja 2008

Pocztówka

Listy,  pocztówki,  kartki pocztowe... Jeszcze niedawno były powszechnie wysyłane,  doręczane i czytane.  Przyznacie mi chyba rację,  że coraz ich jest mniej.  Dzisiaj jak coś znajdujemy w skrzynce pocztowej to w 95% są to pisma urzędowe,  rachunki lub ulotki reklamowe.  Świat się zmienia.  W czasach gdy  nawet dziecko ma telefon komórkowy  słowo pisane na tradycyjnym papierze jest wypierane przez SMS lub rozmowę telefoniczną,  nie wspominając już o poczcie elektronicznej.   Co to ma wspólnego z tematyką mojego bloga?  Popatrzcie na zdjęcia poniżej.  Niby zwykła pocztówka (rodem z czeskiej Pragi) z miejscem na znaczek,  adres i korespondencję.  Przyjrzyjmy się jednak dokładniej tej karcie.  Rozkładamy i widzimy wklejone w nią plastikowe soczewki.  Rozchylamy do końca i mamy co???  Najnormalniejszy w świecie stereoskop.  Ładna stereopara wklejona w przeglądarkę dodaje smaczku treści,  którą napisaliśmy do drogiej nam osoby.  Nie wiem jak Wy,  ale ja o wiele chętniej wyciągnąłbym  ze skrzynki taką przesyłkę niż na przykład fakturę za telefon czy pismo z Urzędu Skarbowego!!! 

  

  

   

Pocztówka - stereoskop w pełnej krasie     1993

2 komentarze:

  1. Piękny blog! I mam pytanie :) Dlaczego adres tego bloga jest dotomka? :)Taka trochę dziwna nazwa :D Ale ja się nie czepaim tylko pytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedź jest bardzo prosta. "Dotomka" to początek adresu mojej poczty elektronicznej. Rodzice dali mi Tomek na imię więc jak ktoś pisze do mnie to znaczy, że pisze do Tomka. A adres bloga...żeby sobie i innym nie komplikować życia zostawiłem podobny, chociaż powinien być "Odtomka" :)

    OdpowiedzUsuń

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...