sobota, 1 września 2007

Jak szybko zostać bloggerem

Witaj blogerko lub blogerze. Twój blog jest gotowy i uruchomiony. Czeka na Twoje własne posty, zdjęcia, linki i inne treści. Obsługa jest prosta i większość rzeczy na Twoim blogu możesz zmienić.

Co musisz mieć
Obsługa Twojego bloga wymaga użycia przeglądarki MS Internet Explorer w wersji 5 lub wyższej. Natomiast Twój blog może być czytany na dowolnym komputerze i na dowolnej przeglądarce.

Jak pisać blog
Wejdź na swój blog (nazwa.blog.onet.pl) i kliknij w link na samym dole strony "Pisanie bloga". Otworzy się specjalna strona, gdzie napiszesz nowy post, sformatujesz jego wygląd, zapiszesz niedokończony post na przyszłość jako szkic (szkicu nie widać go na blogu), przejrzysz i zmienisz stare posty, zmienisz ich kolejność. Do Pisania bloga możesz wejść także z głównej strony serwisu OnetBlog/TeenBlog - na stronie głównej - zaloguj się w ramce po prawej.

Jak zmieniać blog
Jesteś teraz na stronie, na której wyświetlone są ramki, z których składa się Twój blog. Zawartość poszczególnych ramek, tytuły i wygląd możesz zmieniać po kliknięciu w mały przycisk [Ustawienia] umieszczony na górze każdej ramki. Zawartość głównej ramki z Twoim blogiem możesz zmieniać także przyciskiem [Pisz bloga]. Na górze strony znajduje się żółta belka z nazwą bloga i przyciskiem [Ustawienia]. W Ustawieniach możesz zmienić liczbę i rodzaj ramek, a także ich położenia na stronie. W Ustawieniach także możesz dodać autorów do bloga (jeżeli chcecie pisać blog w parę osób), a także zmienić wygląd całego bloga za jednym zamachem dzięki zmianie szablonu. Na żółtej belce umieszczony jest też link "Inne blogi" - który służy do przełączania między innymi Twoimi blogami.

Jak naprawdę wygląda mój blog
By zobaczyć blog tak jak go widzą inni - możesz kliknąć w nazwę bloga na żółtej belce lub wyłączyć pokazywanie ramek za pomocą check-boxu "Bez ramek".

Jak usunąć ten post
Wejdź do pisania bloga i skorzystaj z przycisku [Usuń]. Jeżeli uważasz, że informacje mogą Ci się przydać - skorzystaj z przycisku [Zapisz szkic]. Post zniknie z bloga, ale będzie można go przeczytać na stronie pisania bloga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...