sobota, 14 grudnia 2013

Płock 3D

Coś pod koniec roku obrodziło wystawami zdjęć trójwymiarowych. Oto informacja opracowana przez Jakuba Kolbicza, którą znalazłem na stronie Płockiego Towarzystwa Fotograficznego - http://www.ptf.plocman.pl/Od dnia 17 listopada 2013 w Teatrze Dramatycznym w Płocku można oglądać wystawę Tomasza Bombały pod tytułem "Płock 3D", na której znajdują się prace pokazujące nasze miasto w technice trójwymiarowej. Jest to efekt wykonania dwóch zdjęć przesuniętych lekko względem siebie. Dzięki temu u oglądającego powstaje wrażenie trójwymiarowości obrazu. Oczywiście jest to osiągalne za pomocą specjalnych okularów, które oglądającym rozdawane są przy wejściu. Wystawa jest dostępna do 20 grudnia br na godzinę przed każdym spektaklem. (fot. Waldemar Robak)(fot. Waldemar Robak)(fot. Waldemar Robak)(fot. Waldemar Robak)

A na deser trzy anaglify Tomasza Bombały, członka Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy. Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Teatru Dramatycznego w Płocku - http://teatrplock.pl.

1 komentarz:

  1. Kiedyś podobne zdjęcia oglądałam w Bydgoszczy. Ciekawe doświadczenie :) Podejrzewam, że zdjęcia 3D będą coraz popularniejsze.

    OdpowiedzUsuń

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...