niedziela, 31 lipca 2011

Podróż przez kontynetnty

    

Nawiązując do mojej afrykańskiej przygody chciałbym dzisiaj pokazać Wam wydawnictwo przeznaczone dla naszych milusińskich.  Książeczka nosi tytuł "Podróż przez kontynenty" i jest jedną z serii "Profesor Pytajko i przyjaciele".  Bardzo ładnie wydana pozycja wykorzystuje efekt trójwymiarowy poprzez ilustracje w technice anaglifowej.  Tytułowy profesor Pytajko oprowadza dzieci po wszystkich kontynentach (oczywiście o Afrykę też zahacza) opisując przy tym najbardziej charakterystyczne elementy poszczegolnych części świata.  Bajecznie kolorowe ilustracje przyciągają wzrok.  Niestety te żywe kolory w anaglifie to delikatnie mówiąć "kiszka".  Rubinowa czerwień i błekit przecudnej urody ginie za okularami red-cyjan nie dając zamierzonego efektu.  Coś tam o bardzo dziwnych barwach wyłazi z obrazu i ... nic poza tym.  Myślę,  że książeczka lepsza byłaby bez anaglifowych dodatków.  Jednak czego się nie robi,  by być trendy i na topie...  Za wszelką cenę oczywiście.

 

Profesor Pytajko i przyjaciele w podróży przez kontynenty.

  

Afryka to oczywiście Sfinks...

 

... i Sahara.

PS. Jak już obejrzycie Afrykę z profesorem obejrzyjcie i moją na www.fotomplastikon.pl w galerii w dziale Namibia.  Sukcesywnie będę dokładał kolejne stereopary.  Zapraszam do oglądania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...