niedziela, 26 października 2008

VI Plener Stereoskopowy

W dniach 25-26 października 2008 roku już po raz szósty odbył się Ogólnopolski Weekendowy Plener Stereoskopowy.  Tym razem fani trzeciego wymiaru  (i ja tam byłem i zdjęcia robiłem)  spotkali się w malowniczym Olsztynku.  Mimo niezbyt sprzyjającej aury w sobotę poszliśmy do miejscowego skansenu,  odwiedziliśmy malutki zakład wyrabiający szkło artystyczne oraz  zaliczyliśmy stary cmentarz w Drwęcku i ruiny mauzoleum Hindenburga niedaleko Sudwy.  Wieczorem zasiedliśmy w przytulnej sali gospodarstwa agroturystycznego "Leśna Chata" gdzie do późnej nocy oglądaliśmy na wielkim ekranie  (jak w dobrym kinie IMAX)  zdjęcia i filmy stereoskopowe.  Następnego dnia dokończyliśmy plener fotograficzny w gospodarstwie rybnym w Swaderkach,  kościółku w Orzechowie i okolicznych lasach,  zachwycając się pięknem polskiego krajobrazu.  Efektem tych dwóch dni będą na pewno fantastyczne zdjęcia trójwymiarowe,  które niedługo będziecie mogli obejrzeć na stronie internetowej Polskiego Klubu Stereoskopowego. 

  

Uczestnicy Pleneru Stereoskopowego w Olsztynku

  

PS. Po plenerze w Toruniu polecałem naleśniki.  Dzisiaj radzę skosztować najlepszych na świecie olsztyneckich jagodzianek.  Ogromna ilość jagód "zapakowana" jest w cieniutkie ciasto.  Najbardziej smakują na ciepło - prosto z pieca.  Niebo w gębie!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...