środa, 21 lutego 2018

Miasto podzielone. Berlin 1964

W Warszawskim Fotoplastikonie obejrzeć można nową wystawę "Miasto podzielone. Berlin 1964". Trzy lata po powstaniu muru berlińskiego do podzielonego miasta przyjeżdża Danura Szlajmer- ówczesna właścicielka Fotoplastikonu Warszawskiego. Wyposażona w aparat stereoskopowy przez kilka dni dokumentuje wygląd metropolii i życie jej mieszkańcow odkrywając dwa zupełnie różne światy istniejące blisko siebie, ale zarazem zupełnie sobie obce. Na wyjątkowy spacer po Berlinie 1964 roku zaprasza Warszawski Fotoplastikon od 1 lutego do 3 marca. Na trasie między innymi Karl Marx Alee, deutsche Sporthalle, obowiązkowa kontrola na Checkpoint Charlie, wieżowiec Telefunkena i wiele innych. 


Plakat wystawy "Miasto podzielone. Berlin 1964"


Kilka obrazków z Berlina z lat sześćdziesiątych.

A jak już jesteśmy w Fotoplastikonie, milo mi zakomunikować, że dzięki Waszym głosom zdobył on drugie miejsce w plebiscycie Warszawiaki Roku w kategorii Muzea. Gratulujemy poczciwemu staruszkowi i życzymy wszystkiego co najlepsze!


Wykorzystano materiały Fotoplastikonu Warszawskiego oraz zdjęcia z profilu Fotoplastikonu na portalu www.facebook.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...