poniedziałek, 13 września 2010

Rocznicowa refleksja

Właśnie minęły trzy lata od chwili,  kiedy mój blog zaistniał na "onetowym" portalu.  Nie wiem jak dla Was,  ale dla mnie to było wczoraj.  Pamiętam jak usiadłem do klawiatury z postanowieniem,  że podzielę się z innymi swoją pasją,  że pokażę szerszemu gronu co tam chowam we wszystkich domowych zakamarkach ,  jakie skarby kryją moje szafy i co przez trzydzieści lat udało mi się zgromadzić.  Z biegiem czasu rozszerzyłem tematyką o wszelkiego rodzaju informacje na temat "co nowego w stereoskopowym światku" czyli  co,  kto,  z kim, dlaczego i w jaki sposób.  Przez te trzy lata obrazowanie stereoskopowe przeżyło swój prawdziwy rozkwit.  Wprowadzano coraz to nowsze technologie,  udoskonalono sprzęty tak,  że trójwymiar pewnie już niedługo zagości na stałe w każdym domu.  Sir Charles Whaetstone jakby zobaczył co się dzisiaj dzieje w temacie "stereo" pewnie z wrażenia zaraz by umarł.  Gdzie by nie spojrzeć,  wszędzie słyszy się i widzi to i tamto w 3D!  Ale bardzo proszę,  nie popadajmy w przesadę.  Nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego symbol 3D jest nadmiernie używany?  Pasta do zębów 3D,  książeczka do kolorowania 3D,  bluzeczka 3D,  a niedługo pójdziesz miły Czytelniku do warzywniaka i zaoferują Ci buraka albo marchewkę 3D!  Popatrzcie na te puszki z napojami.  Toż to już totalna paranoja!  Albo inaczej,  jak powiedział Maciej Samulski (kto jak kto,  ale fachowiec w dziedzinie trójwymiaru)  -  "To już nie moda,  to zbiorowa histeria".  Mimo wszystko bardzo serdecznie Was zapraszam do odwiedzania w dalszym ciągu mojej "Głębi płaskiego obrazka".

 

No i co autor chciał przez to powiedzieć?

6 komentarzy:

 1. Otóż, autor chciał przez to powiedzieć, że ma 3 Drinki Do Degustacji.Gratuluję Szanownemu Koledze rocznicy!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejnych 3 lat w Sieci!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie dzięki za dogłębną analizę treści oraz za życzenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. A dlaczego tylko trzech?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Tomku,gratuluje trzech latek blogu które wyznaczają bezcenną wiedzę na temat stereoskopii oraz wszystkiego co wokół niej się dwoiło;) Pamiętam jak na początku wakacji ubiegłego roku trafiłem tutaj i z wielkim zachwytem (czyt. zazdrością) oglądałem aparaty i stereoskopy z Twojej kolekcji. Fajnie jest tu zaglądać ponieważ sposób prowadzenia blogu ma charakter dzielenia się pasją która potrafi bardzo fajnie trafić do każdego odwiedzającego Twój blog. Pozdrawiam serdecznie i dołączam do tych 3 latek od syna następne 3 latka.... to będzie już 33;)Ps. Co do tych napojów i całego wariactwa z wykorzystaniem 3D, to gdzieś widziałem gumkę 3D... może gumowała do następnej kartki?

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo sympatycznie jest czytać takie miłe słowa. Dziękuję! A co do tych 33 lat to się mocno zastanawiam czy starczy mi tematów a Czytelnikom cierpliwości :)

  OdpowiedzUsuń

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...