środa, 2 września 2009

MFF Wenecja 2009

Pozwólcie mi na szybkiego newsa.  Dzisiaj to jest  2 września rozpoczyna się w Wenecji dziesięciodniowy 66 Międzynarodowy Festiwal Filmowy.  Podążając za nowymi trendami w światowym kinie organizatorzy zdecydowali o ustanowieniu nowej nagrody.  Począwszy od tegorocznej edycji weneckiej imprezy nowe wyróżnienie "The Persol 3-D Award" wręczane będzie najlepszej produkcji 3D.  Najlepszy trójwymiarowy film,  spośród tych,  które zadebiutowały na kinowych ekranach w okresie od września 2008 do sierpnia 2009,  wybierze trzyosobowe jury.  W tym roku zasiądą w nim Scott Foundas, amerykański krytyk filmowy współpracujący z "L.A. Weekly" i "Variety",  amerykański dziennikarz z "New York Times" Dave Kehr oraz eksperymentująca z 3D włoska filmowiec Nadia Ranocchi,  która związana jest z grupą artystyczną Zapruder.  O nagrodę ubiegają się:
"Podróż do wnętrza Ziemi 3D"  Erika Breviga
"Potwory kontra Obcy"  Roba Lettermana i Conrada Veronona
"Krwawe Walentynki 3D"  Patricka Lussiera
"Terra 3D"  Aristomenisa Tsirbasa
"Koralina"  Henry'ego Selicka
"Jonas Brothers: The 3D Concert Experience"  Bruce'a Hendricksa
"Epoka lodowcowa: Era dinozaurów"  Carlosa Saldanhy
"Odlot"  Petera Doctera
"The Hole"  Joe Dante'ego
To nie koniec trójwymiarowych festiwalowych akcentów.  Z okazji wręczenia specjalnej nagrody  szefowi studia Pixar,  Johnowi Lesseterowi,  pokazane  zostaną nowe stereoskopowe wersje filmów "Toy Story" i "Toy Story 2".  No cóż?  Klawo jak cholera!!!

 

Plakat 66 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2009

 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

London in 3D - litewskie anaglify.

Kolejny album zdjęć stereoskopowych, którym chciałbym się z Wami podzielić, to "London in 3D". Tytuł ten już parokrotnie przewijał...